Socjologia w Prudniku

Autorka: Alicja Jania naucz. podstaw przedsiębiorczości w I i II Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku

„Socjologia jako nauka o społeczeństwie i jego wewnętrznych strukturach i zmianach, to nauka autonomiczna, posiada własny przedmiot i metody badań, korzysta z pomocy innych nauk Socjologia bada życie społeczne, interesująca się przejawami życia społecznego w aspekcie zachowań społecznych człowieka ( czyli język, miejsce urodzenia itp.), w aspekcie struktur społecznych, czyli organizacji społecznych (np. rodzina, uczelnia, państwo), w aspekcie interakcji społecznych... To bardzo ciekawy przedmiot.”

I bardzo dobre 2 wykłady Pana  mgr Michała Wanke, wykładowcy Wydzialu Historyczno-Pedagogicznego, który  gościł w dwóch prudnickich liceach 4 marca 2009r.

Czym właściwie zajmują się socjologowie? i "To nie jest sport dla kobiet" - rekonstruowanie stereotypów dotyczących płci  - to tematy przedstawione  zrozumiale, z nutką humoru, zamknięte w logiczną  całość, jedno wynikało  z drugiego. Młodzi ludzie podsumowali  - super! – i zapraszali Pana  mgr Michała Wanke do Prudnika z kolejnymi wykładami.

Dziękujemy za super pomysł, za super Program „ Zaproś wykładowcę” i super komunikację z młodzieżą.

Ogromnie cieszy otwarcie UO na współpracę ze szkołami.

Poniżej: zabytkowa aula w I Liceum wypełniająca się uczniami.

obraz - michal_prudnik_01.jpg

obraz - michal_prudnik_02.jpg