Uczniowie z Wieruszowa odwiedzili Wydział Chemii

Lidia Sikora, wychowawczyni klasy biologiczno-chemicznej z Liceum im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej, poprzedniczki UO.

Ponieważ jesteśmy szkołą spoza województwa opolskiego, to my postanowiliśmy odwiedzić Uniwersytet Opolski, a konkretnie Wydział Chemii. Tym samym, jeszcze jako licealiści, moi uczniowie mogli poczuć się studentami tego Wydziału.

Projekt  "Zaproś wykładowcę" jest niezwykle trafiony. Umożliwił uczniom udział w interesującym wykładzie dr Anny Poliwody pt. "Czy wyginą mężczyźni? - endokrynny efekt zanieczyszczenia środowiska" , a następnie intensywne ćwiczenia w laboratorium wśród probówek, mikstur i eksperymentów pod okiem wykwalifikowanej kadry. Młodzież poznała również strukturę Uniwersytetu i zdobyła kolejne ciekawe doświadczenia, co skwitowała stwierdzeniem: " faaaajna ta chemia" :)).

Jako wychowawca grupy serdecznie chciałam podziekować za poświęcony czas i uwagę oraz przybliżenie funkcjonowania Wydziału Chemii. Szczególne podziękowania dla koordynatora przedsięwzięcia, dra Jacka Lipoka.