Koło Młodych Kryminologów i Kryminalistyków w Kędzierzynie-Koźlu

obraz - IMG_0093.JPGOdebraliśmy właśnie kolejne podziękowania z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie Koźlu. Tym razem to studenci prawa z Koła Naukowego Młodych Kryminologów i Kryminalistyków opowiadali uczniom o tym, czym się zajmują w związku ze swoimi studiami. Poza prezentacją dotyczącą daktyloskopii autorstwa Idy Kuchciak, Bartosz Duda poprowadził najbardziej efektowną część wizyty - praktyczny pokaz zdejmowania odcisków palców.

Po każdym z etapów, a także i podczas nich pojawiały się pytania, na które odpowiadali studenci Uniwersytetu Opolskiego.

Pytania dotyczyły zarówno wiedzy z zakresu kryminalistyki jak i dotyczącej studiowania na Uniwersytecie, a konkretniej Wydziale Prawa i Administracji, którego prezentujący są studentami. Ponadto padały pytania dotyczące warunków i terminów rekrutacji na studia.

Galeria zdjęć z zajęć >>
Podziękowania od dyrekcji szkoły.
obraz - zegluga_kryminolodzy.jpg