Młodzi Kryminolodzy w Krapkowicach

Koło Naukowe Młodych Kryminologów i Kryminalistyków Uniwersytetu Opolskiego zostało zaproszone przez Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach na dzień 20 marca 2009r. aby zaprezentować działalność koła naukowego w ramach akcji „zaproś wykładowcę”.

Wykłady przeprowadzili Bartosz Duda oraz Ida Kuchciak.

Koło Naukowe Młodych Kryminalistyków i Kryminologów przeprowadziło dwa wykłady tematyczne.

Pierwszy dotyczył „Daktyloskopii w praktyce”, który prowadziła Ida Kuchciak.

Po wykładzie zostały przeprowadzone warsztaty praktyczne z odzyskiwania śladów linii papilarnych w praktyce.

Drugi wykład prowadzony przez Bartosza Duda dotyczył "Badania autentyczności polskich znaków pieniężnych”. Był to wykład z zakresu prewencji społecznej, aby poinformować oraz aby uchronić osoby biorące udział w wykładzie, aby nie stali się ofiarami fałszerzy, naciągaczy, gdzie przedmiotem fałszerstwa byłyby podrobione banknoty, czy też inne środki płatnicze.

Po zakończeniu merytorycznej części wykładów nastąpił czas na pytania uczniów liceum, na które odpowiadali studenci Uniwersytetu Opolskiego. Pytania oraz prowadzona następnie dyskusja dotyczyła nie tylko przeprowadzonych merytorycznych zajęć przez studentów, ale także pytań dotyczących samego Uniwersytetu Opolskiego, studiowania na Nim, czy też rekrutacji na studia w bieżącym roku.

obraz - kryminalisci_krapkowice_01.JPG

obraz - kryminalisci_krapkowice_02.JPG