doktor Lipok w Głogówku

Dnia 17 czerwca 2009 roku w Zespole Szkół w Głogówku odbyła się III sesja popularnonaukowa „Chemia wokół nas”. W pracowni chemicznej spotkali się nauczyciele, uczniowie, rodzice i inni zaproszeni goście, żeby wysłuchać wystąpień dotyczących chemii nam najbliższej. Nasze tegoroczne spotkanie uświetnił specjalny gość, dr Jacek Lipok, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił temat: Uniwersalny język przyrody – o roli chemii w komunikacji pomiędzy organizmami. Uczniowie koła biochemicznego, którego opiekunem jest p. Karina Dziadek, również przygotowali interesujące prezentacje: „Kawa czy herbata?”, „Chemia zapachu” i „Biomonitoring środowiska”. Dyskusje przy kawie i ciastku trwały do późnych godzin wieczornych.

obraz - glogowek_jacek_lipok.png

Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Lipokowi za przyjecie zaproszenia, poświęcenie czasu, interesujące wystąpienie oraz za wiarę w uczniów i ich możliwości.

Uczniowie Zespołu Szkół w Głogówku