Uczniowie z Kluczborka na Wydziale Chemii

Autorka: Jadwiga Pocheć, Wojewódzki Ośrodek Dokształcania Zawodowego w Kluczborku

Pragnę w swoim i imieniu uczniów podziękować Uniwersytetowi i Pani prof. B.Kurzak za stworzenie możliwości wzięcia udziału w projekcie "Zaproś wykładowcę". Pomysł wspaniały, uczniowie zachwyceni: po pierwsze możliwość znalezienia się w murach Uniwersytetu, a po drugie tematyka wykładu i przemiły stosunek Pani prof. do nas.

Po wysłuchaniu wykładu, który naprawdę zainteresował uczniów, nie mieli oni wątpliwości by móc odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego kosmetyki szkodzą?". Pani prof. przygotowała dla nas bardzo ciekawy wykład, urozmaicony przykładami z życia wziętymi i mówiła do naszych uczniów językiem dla nich zrozumiałym, unikając określeń chemicznych. Z mojej strony mogę zapewnić, że jeśli tylko będę miała następną okazję skorzystania z młodzieżą z możliwości uczestniczenia w takim projekcie to na pewno to uczynię.